Stöd föreningens ungdomar och seniorer genom att vara med i Supporterklubbens månadslotteri. Alla medlemmar i supporterklubben deltar automatiskt i lotteriet.
Var 10:e medlem vinner
Varje månad lottar vi ut 200-100-50 och 25 kronors- vinster till ca 50 medlemmar samt jackpott-vinst i december
Hur blir Du medlem?
Sätt in 120:- på bankgiro 596-8268 eller swisha till 123 279 42 12 så är du medlem ett år (en andel).
Vill Du ha större chans att vinna går det bra att betala flera andelar. Hur många som helst faktiskt. En andel = 120 kronor/år.
Dragningslistorna finns under Dokument i vänstermenyn.
Sök stöd till lagen
Supporterklubben sponsrar Rialas alla lag på olika vis, som bidrag till träningsläger, cuper, bollar med mera. Bidragen kan sökas av vilket lag som helst i Riala GoIF, stora som små. Det enda krav som ställs är att minst hälften av alla lagen som söker bidrag är med i supporterklubben.
Supporterklubben bildades 1976 och har under åren gjort stora bidrag till klubbens verksamhet.
Vill Du veta mer, kontakta Supporterklubben:
Evy Karlsson 0176-26 30 36
Ingrid Wiman 0176-26 33 82
Anette Andersson
Ulla Sundström